Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 

ÖNE ÇIKANLAR

ERZİNCAN OTLUKBELİ'LİLER KÜLTÜR EĞİTİM YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ERZİNCAN

         DERNEK YÖNETİM KURULU

DER. BAŞKAN

ALİ ŞAHİN

DER. BAŞKAN YRD.

ETEM ALBAYRAK

MUHASİP ÜYE

GÖKMEN POLAT

YÖN. KRL. ÜYE

ADEM ALTUNDAL

YÖN. KRL. ÜYE

SELAM GÖK

YÖN. KRL. YEDEK LİSTE
DENETİM KURULU
DENETİM. KRL YEDEK LİSTE
Ernail KELEŞ
Erhan ALBAYRAK
İsmail ERCAN
Muammer MERAL
Ahmet COŞKUN

Reşat ŞAHİN
Erhan COŞAR
Turgay KALKAN

Şaban DEMİR
 
 
Ferdi AY
 
 
 
DERNEK ADRESİMİZ
V.R.Yazıcıoğlu Cd. Özer Ap No:5 Erzincan
 
  

                          DERNEK İLETİŞİM              

Adem ALTUNDAL

05424774719

Etem ALBAYRAK

05326733466

Ali ŞAHİN

05382386257

Gökmen POLAT

05343053207

Selam GÖK

05425037054

Mail adresimiz

erturkuaz@hotmail.com 

  
 DERNEĞİMİZİN KURULUŞU, AMACI VE ÇALIŞMALARI
   Derneğimiz 20 Haziran 2006 tarihinde Erzincan'da kurulmuştur. 2006 Yılında büyük özverilerle kurulan derneğimizin üye sayısı ve hizmetleri her geçen gün artmaktadır. 2006 Yılında kurulan dernek aynı yıl ilk olağan genel kurulunu yapar, ikinci olağan genel kurulunu ise 2009 yılının Aralık ayında yapan Otlukbeli'liler Derneği üçüncü olağan genel kurulunu 13 Aralık 2012 tarihinde yapmıştır. Otlukbeli K.E.Y.D. Derneğinin 4.Olağan Genel Kurulu 26 Aralık 2015 tarihinde yapılmış ve yönetim kurullarını yeniden belirlemiştir.
 
  Derneğimizin kuruluşundaki amaç Erzincan'da Otlukbeli'lileri dayanışma ve yardımlaşma içerisinde bir araya toplayabilmek, tüm köyleriyle Otlukbeli'ni bir bütün olarak kabul edip, hepsini bir çatı altında toplayabilmek iyi ve kötü günlerde birlik ve beraberliğimizi artırabilmek, Otlukbeli'nin tanıtımını ve lobisini yapabilmek maksadıyla kurulmuştur.
 
DERNEĞİMİZİN FAALİYETLERİ VE ÇALIŞMALARI
*Derneğimiz tüm cenazelerde ev sahipliği yapmakta olup, defin işleminden sonra 3 gün derneğimizde taziyeleri kabul etmek, yemek vermek, ilçeden ve şehir dışından gelenlere ev sahipliği yapmaktadır.
 
*Düğün, toplantı gibi organizasyonlara ve hastahanede yatan hastalarımızın tümüne çiçek göndermek ve yatan hastalarımızın ziyaretinde bulunmak.
 
*Otlukbeli ilçesi ve köylerinden gelen hastalara röntgen muayene gibi işlemlerde önceden randevu alarak yardımcı olmak, yatan hastalara ve yakınlarına yardımcı olmak.
 
*Dernek merkezi sabah 9 ile akşam 22 arasında hergün açık tutularak tüm üyelerimize hizmet vermektedir.
 
*15 Temmuz 2010 tarihinde; "Kısa mesaj bilgilendirme servisi" kurularak her türlü organizasyon, düğün, cenaze ve önemli günlerde Türkiye'nin her tarafındaki Otlukbeli'liler bilgilendirilmektedir.
 
*İl dışından gelen ve yatacak yeri olmayan misafirlere derneğimizde konaklama imkanı vermek.
 
*İlçe ve köylerden gelenlere resmi kurumlardaki işlerinde yardımcı olmak.
 
*Tüm siyasi partilerin, kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının toplantı ve etkinliklerine katılarak ilçemizi temsil etmek.
 
*İlçemizde seçilmiş olan tüm siyasilere ve yöneticilere siyasi ayrım yapmadan her zaman yanlarında olmak ve destekçileri olmak.
 
*Erzincan'da Otlukbeli'nin ismini gündemde tutmak ve lobisini yapmak için çeşitli girişimlerde (pankart, basın açıklamaları, siyasi ilişkiler vs.) bulunmak.
 
*13 Haziran 2010 tarihinde; Otlukbeli ilçe merkezindeki ve köylerindeki Yaz Kuran kursu öğrencilerine ücretsiz olarak Kuran-ı Kerim ve çeşitli dini eserlerden oluşan 850 adet dini kitap dağıtıldı.
 
*9 Ağustos 2010 tarihinde; Otlukbeli İlçe Müftülüğünün düzenlemiş olduğu bilgi yarışmasındaki kız öğrencilerin kıyafetleri alınarak programa katkı yapıldı.
 
*Erzincan, Otlukbeli ve köylerindeki yardıma muhtaç ailelere ramazan ayında gıda yardımı yapıldı.
 
*Dernek binamızda ramazan ayında tüm üye ve misafirlere birlik ve beraberliği artımak ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla iftar yemeği verildi.
 
*25 Kasım 2010 tarihinde; Otlukbeli İlçe merkezinde açılan Kız Kur-an Kursunun öğrenci masa ve sandalyeleri alınarak Kur-an Kursunun açılmasına katkı sağlanmıştır.
 
*30 Ekim 2011 tarihinde; Van'da meydana gelen depremde büyük kayıplar veren depremzedeler için gıda yardımı yapılmıştır.  130 aile için hazırlanan yardım çuvalları deprem bölgesine gönderildi.
 
* 22 Ocak 2012 tarihinde; Dernek merkezinde tüm üyelerin, Erzincan'daki siyasi temsilciler ve kurum yöneticilerinin de katıldığı bir sıra gecesi düzenlendi.
 
*Dini bayramlarda bayramlaşma tüm üyelerimizin katılımı ile derneğimizde yapılmaktadır.
 
*Her ay dernek merkezinde "Yemekli istişare toplantısı" yapılarak tüm üyelerin kaynaşması sağlanmakta  ve fikir alışverişi yapılmaktadır.
 
*12 Mayıs 2013 tarihinde Otlukbeli ilçe merkezinin ve köylerinin ağaçlandırılmasına katkı sağlamak ve daha yeşil bir görünüme kavuşturmak amacı ile dernek yönetimi tarafından Otlukbeli ilçe merkezinde vatandaşlara ücretsiz olarak 10 Bin adet çeşitli çam fidanları dağıtıldı.
 
* 12 Mayıs 2013 tarihinde Otlukbeli ilçe kabristanını ziyaret eden dernek yönetimi, burada bulunan Şehit mezarlarına çam ağacı dikimi yaptılar.
 
* 15 Haziran 2015 tarihinde Etem Albayrak tarafından tasarımı yapılan "Bir yıldız altında toplanan hilaller" adlı logo çalışması, derneğin yeni logosu olarak kabul edilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır.
 
* 26 Aralık 2015 tarihinde 4.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren Dernek, yeni yönetim ve denetim kurullarını seçmiştir.
 
DERNEK LOGOSU
Erzincan Otlukbeli K.E.Y.D. Derneği kuruluşunda ve sonraki yıllarda Fatih Sultan Mehmet'in portresinden oluşan bir logo kullanmıştır. Otlukbeli Derneğinin kullandığı bu logonun ve Fatih Sultan Mehmet'in portresinin birçok yerde kullanılması ve Otlukbeli ismi altındaki birçok kuruluş tarafından aynı portrenin logo olarak kullanması bazı karışıklıklara yol açmıştır. Bu nedenle dernek yönetimi yeni bir logo oluşturmak ve bundan sonra bu logonun kullanılmasına karar vermiştir.
Yeni logo çalışmalarını Etem Albayrak üstlenmiş ve yaklaşık olarak 20 ayrı logo tasarlanmıştır. Yapılan logolar üyelerin beğenisine sunulmuş ve "bir yıldız altında toplanan hilaller"den oluşan yeni logo en çok beğeniyi toplamıştır. Etem Albayrak tarafından yapılan bu logo 15 Haziran 2015 tarihinde Erzincan Otlukbeli K.E.Y.D. Derneğinin logosu olarak kabul edilmiş ve bu tarihten itibaren kullanılmaya başlamıştır.
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 

Bu sayfa 5801 defa görüntülenmiştir.

BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010