Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 

ÖNE ÇIKANLAR

ÖRDEKHACI KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE KALKINDIRMA DERNEĞİ İstanbul

 
 
 DERNEK ADRESİMİZ
Alemdağ Cad. Ihlamur kuyu Özgür Sokak No:16 / B ÜMRANİYE / İSTANBUL
Dernek Telefon: 0 216 540 30 35
 

Derneğimizin 25. Olağan Genel Kurul Toplantısı 31 Ocak 2016 Tarihinde Yapıldı. Yapılan genel kurul sonucunda  şu kişiler göreve seçilmişlerdir

Başkan:  Hasan ŞENGÜL
Başkan Yardımcısı: Elif SÖYLEMEZ
Sayman(Muhasip): Tolgahan ERDOĞAN
Genel Sekreter: Yusuf YILDIZ
Yön Krl Üye: Deniz ATEŞ
Yön Krl Üye: Ozan ÇELEBİ
Yön Krl Üye: Ertuğrul POLAT
 
 
 
Ördekhacı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği 17 Eylül 1992 tarihinde İstanbul'da kurulmuştur. 
 
Derneğin kurucular kurulu Hüseyin COŞKUN, Zeynel TURAN, Tevfik ŞENGÜL, Baki ÇELEBİ, Mehmet ALBAYRAK, Selman DURKAYA, İsmail KILIÇ, Ayhan SÖYLEMEZ, Neriman SÖYLEMEZ ve Haydar ÇÜRÜK'ten oluşmaktadır. Kurucular kurulunun büyük çaba ve özverileriyle İstanbul'un her iki yakasında da toplantılar yapılır, dernek kurulması için gerekli destek bulununca 28 Şubat 1993 tarihinde Hüseyin Coşkun Başkanlığında bir yönetim kurulur ve ilk genel kurul yapılmış olur. İlk genel kurulunu bir kahvehanede yapan dernek, sonraki zamanlarda çok hızlı gelişimler göstererek kendi yerine sahip olur ve genel kurullarını burada yapmaya başlar. İlk önce 35 metrekarelik küçük bir dükkanda hizmete başlayan dernek 1993 yılında Tarabyaüstü'nde 100 metrekarelik bir yere taşınır, 7 yıl burada hizmet veren dernek zamanla büyüyünce hizmet ve faaliyetler açısından burada yetersiz kalır.
 
2000-2001 döneminde İbrahim Yiğit başkanlındaki dernek yönetimi, üyelerininde onayını alarak dernek merkezini Anadolu Yakasına taşıma kararı alır ve dernek Ümraniye'ye taşınır. Mehmet Güneş ve Hüseyin Erdoğan'ın başkanlık yaptıkları her iki dönemde de çalışmalar hızlandırılır ve yer alımı için tüm imkanlar seferber edilir. İkibuçuk yıl burada hizmet veren dernek Ihlamurkuyu mahallesindeki 258 metrekarelik bir yeri satın alarak kendi yerine kavuşur ve günümüze kadar burada faaliyetlerini sürdürür.
 
Daha sonraki yıllarda dernek gayrimenkul alımını devam ettirir. Üyelerinin katkılarından oluşan birikimleri değerlendiren dernek, biri Gelibolu'da diğeri Tekirdağ'da olmak üzere iki ayrı yerde daha gayrimenkul sahibi olur.
 
Genel kurullarını her yıl Ocak ayının ilk iki haftası içerisinde yapan Ördekhacı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kalkındırma derneğinin 255 üyesi bulunmaktadır.
 
 
Ördekhacı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği
  Derneğin logosu 2000 yılında Haydar ÇÜRÜK tarafından tasarlanmıştır. 3 Ayrı logo çalışması yapan Haydar ÇÜRÜK, genel kurulda tasarımlarını üyelerin beğenisine sunar ve şu anda kullanılan logo en çok beğenilen logo olur ve kabül edilir. 

Bu sayfa 3819 defa görüntülenmiştir.

BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010