Untitled Document
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM
Untitled Document

TARİH VE SAAT

REKLAMLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAM

 

ÖNE ÇIKANLAR

"MERHABA OTLUKBELİ"

İhsan YILDIZ

30 Ekim 2010, 19:32

İhsan YILDIZ

"MERHABA  OTLUKBELİ"

 

   Selam olsun bütün hemşehrilerime. Selam olsun bu fani dünyada evine helal lokma götürmek için çabalayan insanıma. Selam olsun gurbette yaşayıp sıla hasreti çekenlere. Allah yar ve yardımcınız olsun, günleriniz mübarek, kazancınız bereketli olsun.  

   Öncelikle ilçemizin gelişmesinde, halkımızın haberleşmesinde, bilgi dağarcığını geliştirmesinde  ve bütün konulara ortak olmasında çok büyük pay sahibi olacağına inandığım bu internet sayfasını kuran değerli  Etem ALBAYRAK  ve Turgay KALKAN kardeşlerimi ayrı ayrı tebrik eder; aralarında beni de düşündükleri ve köşe yazarı olarak bana da görev verdikleri için teşekkür ederim. Allah çıktıkları bu güzel ve faydalı yolda yardımcıları olsun, başarıları daim olsun.

   Güzel ve özel ilçemiz Otlukbeli doğu anadolunun birlik ve beraberliğinde çok büyük etkisi olan büyük bir savaş görmüş, bu savaş sonrası Osmanlı imparatorluğu o bölgede rahat nefes almıştır. Burada kazanılan zafer sonrası doğudan gelecek bütün tehlikeler bertaraf edilmiş ve günümüzde de Otlukbeli’liler sayesinde bertaraf edilmeye devam etmektedir. İlçemizde hiçbir kötü olayın vukuu bulmaması ve insanlarımızın hal ve hareketleri bunun ıspatıdır. Öncelikle bizler bu düşünceyle her zaman hareket etmeli ve Fatih Sultan Mehmet Han’ın torunları gibi davranarak ilçemizi layık olduğu yerlere getirmeliyiz. Lafla değil, icraatlarımızla da kendimizi tüm dünyaya göstermeliyiz.  Yıllarca  ötelenmiş,  savsaklanmış, siyasi malzeme olarak kullanılmış olan yol, yatırım  ve  eğitim gibi sorunlarımızın son zamanlarda birer birer giderilmekte olduğunu görmekteyiz. Yeni yapılan Uluslararası havaalanı, diğer illerle bağlantılı yolları ve Yüksek kalitede eğitim veren Üniversitesi ile doğunun incisi olan ve her gün biraz daha ileri yol alan Erzincanımız ile Otlukbelimizi biribirine bağlamalıyız. Aradaki uçurumu ortadan kaldırmalıyız. Bundan dolayı artık  bizlerde elimizden geleni yapmalı ve Otlukbelimizi kalkındırmak için çalışmalıyız.  Her zaman ben değil, biz demeliyiz. Her şeye öfkelenmek ve eleştirmek gibi kolay yolları seçmemeli, olaylara ve kişilere daha hoşgörülü bakmalıyız. Bardağın boş kısmını değil, dolu kısmını görmeliyiz.

    İşte bu olguyu bilincimize yerleştirip;  hareketlerimizle de uygularsak o zaman kazanan Otlukbeli olacak ve gelişme yolunda çok büyük yol almış olacağız. Meyve veren ağacı taşlamak iş değildir. Önemli olan o ağacın meyvelerini yemek, daha fazla meyve vermesi için destek olmaktır.

   Maksat bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek olmalı. Daha fazla üzüm için bağ sayısını arttırmalıyız.

   Zaman; birlik , dirlik, dayanışma ve hoşgörü zamanıdır. Başka memleketlerin gelişmesini seyretmek ve başarılarını kıskanma dönemi sona ermiştir. Burada bütün sivil toplum kuruluşlarımıza büyük iş düşmektedir. Bu kuruluşlarımızı ortak hareket ettirmeli ve ortak kararlar aldırmalıyız. Ancak bu şekilde muasır medeniyetler arasında yerimizi alabiliriz.

   Son olarak bu yazdıklarımın akıl vermek olmadığını belirtir ; sadece iyi niyetli şahsi fikirlerim olduğunu söylemek isterim.

   Haydi Otlukbeli. Göster kendini.

   Sevgi ve saygılarımla.

 
İhsan YILDIZ
 

Bu haber 4900 defa okunmutur.

BİZDE ADET BÖYLEDİR18 Mayıs 2019
Untitled Document

ANKET

Kaç Yaşındasınız ?Tüm Anketler

REKLAM

Untitled Document

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İLAN ve DUYURULAR

 
Otlukbelican.com 
Sitemize daha kolay ve çabuk ulaşmak için bilgisayarınızdaki  SIK KULLANILANLAR bölümüne eklemeyi unutmayınız.
Otlukbelican.com
 

REKLAMLAR

Untitled Document
   
Otlukbelican.com Otlukbeli Haber Portalı
bilgi@otlukbelican.com

Görsel Tasarım: B-G Media©2010